Kategorie: Soutěže, Novinky

Mois Gris slaví 5 let!

Tak a je to tu. Mois Gris slaví další narozeniny, už 5.! Věříte tomu? Já vůbec! Pět let dozadu se má maličkost rozhodla založit RPG s vlky, měl to být projekt, se kterým jsem nepočítala, že vydrží extra dlouho, jelikož v tu dobu tohle téma frčelo hodně, ale přesto jsem byla nadšená, že jsem stvořila něco, kde někdo hrál, přestože to byla hrstka lidí. Pro mě to byl úspěch a ani jsem neměla tušení, že tahle RPG se stane mou srdeční záležitostí, a že se vyšplhá tam, kde je teď. Cesta rozhodně nebyla jednoduchá, původní stránky - ještě na webnode - napadl jakýsi hacker a s pomocí hráčů jsme to jakž takž dali do původního stavu. Poté dvou letech jsem se rozhodla to posunout někam výš a kontaktovala Shay, zda by mi s tím pomohla. Za to jí děkuji!
Ale jak říkám, cesta byla občas trnitá, mezi hráči byly konflikty a ne vše vyšlo, ale zvládli jsme to! Společně! A jsme tu.
Je neskutečné, že s touhle textovkou jsem už pět let. Ačkoli jsem občas zmizela, nikdy to nebylo na nějakou extra dlouhou dobu si myslím, nemám prostě srdce to nechat, člověk si za těch pět let vybudoval nějaký vztah a nejde se od toho jen tak odtrhnout.
A proč to vlastně píši? Chci poděkovat úplně všem lidem, kteří tu kdy za těch pět let hráli, ačkoli třeba již nehrají. Děkuji těm, kteří mi jakkoli pomohli, s čímkoli i s drobnostmi! Děkuji i tobě, že tu jsi! Vy tvoříte tuhle hru, jelikož já sama bych tu dělala co? Takže to velké děkuji patří vám hráčům!

Přáníčka pro Mois Gris


Teď jsem psala já a teď je řada na vás, máte měsíc, tzn. 24. 10. - 24. 11. napsat přáníčko pro Mois Gris k narozeninám. Vše posílejte do komentářů. Zda-li to pojmete jako obyčejné přání nebo to zpracujete nějak kreativně (báseň, kratší příběh, obrázek, komiks, cokoli co vás napadne) je na vás. Bylo by hezké, kdybyste se zúčastnili, ale samozřejmě to není vůbec povinná záležitost. Pokud nechcete dělat přáníčko, klidně se stačí nějak vyjádřit. Nebo můžete udělat oboje. Záleží čistě na vás. Odměna za přáníčko jistě bude, ale nepočítejte s kdovíjakými odměnami, tady spíše jde o ty Moisgriské narozeniny přece!
Tak s chutím do práce a užijte si tyto narozeniny a Slavnost světel!

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
Takže i já jsem rozhodla přidat pár slov…
Za svůj, zatím krátký, život už jsem navštívila nemalý počet vlčích RPG, ať už ty proslulé nebo méně známé. Neřekla bych, že jsem příliš vybíravý člověk, ale musím říct, že déle, než tři měsíce jsem vydržela pouze na dvou, jednou z těch je právě Mois Gris.
MG mě okamžitě nadchlo, jelikož tu bylo tolik jiných a nových věcí, které jsem nikde jinde neviděla, což je taky jeden z důvodu, proč jsem stále tady. Druhým důvodem budou 100% adminové. Nikdy jsem tady neměla pocit, že by se nějaký admin povyšoval nad všechny ostatní a dělal ze sebe boha. Musím vám všem tudíž poděkovat, že jste toto RPG vytvořili, že ho neustále zlepšujete a vymýšlíte nové a nové způsoby, jak nás všechny zabavit a že odpovídáte i na ty nejhloupější dotazy, které dokážu vymyslet. Samozřejmě nezklamala ani komunita, čtení discordu po večerech vždycky zlepší náladu 5 . Děkuji všem, kteří jsou součástí tohoto úžasného RPG a dodávají mi pocit, že někam patřím a dovolují mi na chvíli zapomenout na všechny povinnosti a starosti reality.

Ráda bych zmínila, že když jsem se zaregistrovala, MG právě procházelo změnami, ale Sagi se postaral o to, abych se mezitím příliš nenudila. Tím bych ti za to chtěla poděkovat a zároveň také za zajímavou hru, která trvá už skoro rok 5 .
Samozřejmě nemůžu zapomenout na Sisi, která se k nám přidala a svou krásou, hravostí a inteligencí Erra okouzlila. Doufám, že od něj jen tak neutečeš, protože už jim plánuju zářnou budoucnost 5 .
Také je tu Darkey. Nom… o naší soutěži s Monstry se radši zmiňovat nebudu 5 . Ale děkuji za oživení Marcose, který mou malou Acci přivítal na ostrově a společně došli až do smečky. *Nenápadné kašlání* Možná by se mohli stát více než jenom přáteli? 5
Měla jsem i tu čest zahrát si s Athai, Aetasem, Ayshi, Ressem, Barnatt a teď i Navinem. Děkuji, že jste mě přivítali mezi sebe a doufám, že bude Zlatá smečka jenom prosperovat. *Ehm…* Pokud ji teda Yalorská vlčata dříve nezničí 5 .

Nemůžu ani uvěřit, že už tady budu rok… Erro a Acci mi přirostly k srdci a já se těším na všechny jejich další zážitky a dobrodružství, která tady prožijí, ještě s přidáním mého Yalorského vlčete. Doufám, že tady s vámi strávím ještě dobrých pár let a potkám všechny vaše jedinečné vlky, kterým jste vdechly život.

Myslím, že všichni admini si mohou zatleskat a poplácat se po rameni, jelikož vytvořili úžasné místo na internetu, které otevřu hned jako první, když přijdu domů ze školy. Za to vám děkuji a přeji vše nejlepší k pěti letému výročí! Snad vás to ještě nepřestalo bavit!
Tady menší obrázek Felicia a Athai, protože proč ne? 5
img
icon , - odpovědět
avatar
Nu, co bych to byla za Administrátora, kdybych zde nepřispěla svým dojemným komentářem?

Poprvé jsem na MG zavítala, když byl úplně v plenkách - na webnode. Pamatuji si, že jsem zde chvíli hrála za vlčka, jehož jméno si již upřímně ani nepamatuji, jelikož to bylo opravdu sakra dávno - a jak rychle jsem začala, tak rychle jsem skončila. Poté jsem však dala Moisu zase šanci, které upřímně nikdy nebudu litovat.
A tak jsem zde přišla - skoro před 3 lety s mou bílou mrchou Athai. Ta začala mezi skvělým triem - Barnatt a Trionem. Je mi líto, že tu Trion již není a děkuji mu za zpříjemnění začátků, které jsem tady strávila. S Barnatt jsme se zde držely zuby nehty a já mohu říci, že je to skvělá vlčí kamarádka a úžasný člověk s velkým nadáním - co se kreslení týče. No opravdu, kdo nemiluje její umění?
Poté se Ath potkala s Rockym, který jí přivedl ke Zlaté smečce - domovu, díky kterému zase našla svůj životní cíl a její povaha se od té doby vyvíjela skvělým směrem - za to Rockymu neskonale děkuji. Díky Zlaté se také mimo jiné potkala s Aetasem, jejím partnerem a Tessou - nyní naší milé Shay, která jí byla nejlepší kamarádkou. Ve Zlaté smečce zažila Athai krásy i hrůzy. Odešli nám Rocky a Destiny, spolu s vlčátky, smečkou proběhlo xy vlků a nakonec smečka skoro zemřela. Tehdy jsem se s Ath dostala na post alfy a k mému štěstí se vrátil i Aet, se kterým znovu mohla vést smečku - no a nyní, Athai po skoro třech letech svého působení a vyvíjení, bude mít svá první vlčátka - opravdu, je to pro mne úžasná věc. Jsem ráda za vlky a jejich hráče, které jsem měla šanci poznat. I v rámci smečky, i mimo ni.
Dále přišel Blind, můj milovaný slepýš. Nyní se vydává cestou mručivého starce, který bohužel nemá skoro žádné kamarády a životem prochází tak nějak sám. Přesto jsem díky němu potkávala spoustu nových hráčů, tenhle mrzout si prošel i Yalorem a s jeho nevidomostí jsem si užila opravdu spoustu krásných akcí.
No, do třetice všeho dobrého, Amorphis. Díky Morphulínovi jsem poznala Shay, které z celého srdce děkuji za všechny vzhledy, úpravy a celkově i za to, že mému Mrophíkovi je dobrou kamarádkou, stejně tak, jako jí byla Athai s Tessou. S Morphem jsem se dostala konečně do Daénu, kde jsem také poznala mnoho z vás - ač ve hře možná Morph není úplně komunikativní vlčín a nemusí vás díky svému pubertálnímu přechodu zrovna milovat, veřte, že jako hráčka jsem opravdu mnohé z vás poznala.
Caerax je můj miláček. Díky němu jsem měla šanci zahrát si s nováčky a konečně hrát za trochu normálního vlka, který nemá žádnou psychickou poruchu, není zlý či přehnaně hrdý, není mrzout a slepýš k tomu... je prostě normální 3 Bohužel, jeho partnerka se vytratila a těžko říct, jestli se nějak objeví. Je to pro mne zklamání a nevím, jestli tohoto vlka nechám žít - což mne mrzí, no těžko říci. Tak nějak ztrácím chuť za něj hrát, když možná přijde o partnerku a vlky co znal. Uvidíme, kam se Caér se svým osudem dostane.
A poslední, druhá vlčice a zkažená, podlézavá mrcha Avanté. Jedna z vlčího společenství zlých vlkoušů! Díky ní jsem se dostala do opravdu krásných a žhavých situací - doslova 5 a hry za ní mne baví. Je to jeden z mála "zlých" charakterů na Mg a jsem ráda, že můžu být vlastníkem této prohnané potvory!

A teď bych ráda poděkovala lidem, díky kterým jsem zde zůstala a díky kterým zde zůstanu snad ještě hodně dlouho:
Barnatt - zas a znova děkuji - za to, že jsi mi skvělou kamarádkou ve vlčím světě a za to, jakou práci děláš pro web. Protože být kreslíř je opravdu spousta práce.
Felicio - Ach Felíku Felíku, ty jedno vlčisko ušatý! Díky tady Feliciovi nezemřel celý MG, jelikož se jal jej v dobách temných a zlých obnovit, pracoval na něm, vymýšlel nové akce, jak zapojit hráče, vymýšlel rozšíření a propagaci webu - jo, vymyslel toho opravdu spousty! Taky mu děkuji za to, že mne dosadil do postu Administrátorky - je to pro mne čest a vždy bude. Být v admin teamu je opravdu úžasné, protože ten skvělý kolektiv, který tam máme.... jsem opravdu šťastná, že mohu být mezi vámi.
Aetas - Díky ti za vše. Tobě patří asi největší díky, jelikož jsi tvůrce téhle hry a táhla si jej dlouhé roky - ačkoliv byly občas časy, kdy jsi tu nebyla a ne vždy jsi měla čas, je skvělé, žes nikdy nechtěla tohle celé utnout a jít.
Jsem ráda, že jsi se vrátila s Aetasem a seš partnerkou té mojí mrše - hlavně díky tobě se vyformovala do toho, čím je dnes - hrdá alfička a budoucí mamina! 5
Shay - Tak jako před tím, moc ti děkuji - za to, že děláš všechny akce. Za Yalor, za tvé kresby, za úplně každou drobnost. MG by bez tebe nebylo. Děkuji ti za přenádherný vzhled mojí mrchy a slepýše! Dále moc děkuji že jsi zde pro mého Morphíska a bylas tady i s Tessou pro Ath. A nyní vlastně i tvoříš velkou část života Avanté, jako jeden ze zlounů ^^
Destiny - Děkuji i tobě, jako staré známé ze Zlaté, ale i jako Ressovi, který je členem naší smečky. Mimo jiné i jako mé spolužabičce. Ač občas naše spolupráce vázne a počasí někdy není, jsem ráda, že na to nejsem sama ^^
Rocky - Tobě díky za Larissu, která byla blízko Blindovi. Zase bys ji mohl oživit! Také díky, že Rockyáš dostal Ath ke smečce a celkově i díky za Perličku, která je kamarádkou Morphovi a členka našeho tria!
Sisi - Ty jsi osůbka, která je na MG snad od nepaměti - děkuji ti jako člence smečky i jako jednomu ze základních pilířů MG :)

Nemohu vyjmenovat všechny, ale jen tak pro dodatek, díky i Akaruovi, který kreslí fanarty všem vlčkům a hlavně je skvělým bráškou mé Ath, dále také Doryi, Kylemu, Ciře, Acci, Marcosovi a dalším, se kterými jsem se herně potkala a měla možnost si s vámi občas i prohodit pár slov na discordu.

A co nakonec? Mois gris by nebyl nic bez vás všech - hráčů. Mois gris bez vlků je asi jako Felicio bez bejliček - prostě by to bylo velký špatný! 3
Děkuji všem aktivním i méně aktivním, kteří se snaží MG držet na nohou, hrají, vyvíjejí své postavy, učí se zde novým věcem, pomáhají A-teamu, propagují a že zde jsou.

Mois gris netvoří admin team. Mois gris netvoří mapa a stránky.
Mois gris tvoříte vy - vlci, hráči. Je jedno, kolik vám je, co máte rádi a jaké názory zastáváte - zde na MG můžete být chlupatým tvorem s velkými možnostmi. Určitě mluvím za celý A-team, když řeknu, že jsme rádi za každého z vás. Že jsme rádi že jste se rozhodli zde hrát, vytvořit si originální postavu a přinést do našeho světa zase o něco navíc. Každá hra s každým z vás je výjimečná a čím originální je, tím je to větší a krásnější zážitek.


Na závěr, děkuji vám vše. Ať jste administrátor, nováček či veterán. Ať máte jeden charakter, nebo tři. Všichni jste zde dali kus svého srdce a to srdce tvoří náš svět - náš Mois Gris.

Přeji vám, ať si užijete krásný Moisgrisský svátek, světýlka, atmosféru a všechny nadcházející akce. S A-teamem jsme pro vás vymysleli spoustu věcí a tak se můžete těšit na tenhle krásný podzimní měsíc!

Není to asi úplně přání, spíše vám od srdce chci poděkovat!
Vaše milovaná adminka a alfička Ath
img