Ankety

Zdravím,
zde se budou průběžně přidávat různé ankety.

Měli byste zájem o obnovení Moisgriského měsíčníku?
(hlasování skončilo)
Určitě [12/100%]
Ne [0/0%]
Počet hlasů: 12

Milí vlčci, dnešní dotazník mi dal impuls OPĚT k jedné myšlence. Dát Mois Grisu druhou etapu jeho života. Již jednou, dvakrát jsem nad tím přemýšlala. Teď jsem došla k tomu, že to napíši veřejně a dám možnost, vám hráčům se k tomu vyjádřit. O jakou etapu vlastně jde? Šlo by o přesun Mois Grisu s jiným názvem, novým názvem. Jisté věci by se zanechaly zde jiné by se převzaly a přesunuly na novou stránku. Objevily by se některá vylepšení, která tady nemáme. Možná si říkáte, proč to neudělám zde. S touhle momentální aktivitou sama nemám chuť tady něco předělávat, vymýšlet. Nejsem sama, Shay je také demotivována, jak jsem již psaly v článku "Jarní novinky". Někteří nemusejí být 100 % spokojení s novou postavou a tím by měli mžonost začít od začátku. Avšak vy, kteří jste se svými postavami spokojeni, nemusíte se bát, že byste museli začínat od začátku, nemuseli. Vím, někomu to může přijít zbytečné, ale jak jsem psala, již jsem nad tím přemýšlela. Budu ráda za hlasování v anketě a ocením vaše vyjádření v komentářích proč ano, proč ne. Popřípadě, kdo by byl ochotný s některými věcmi třeba pomoci nebo podat návrh. Za cokoli bude velmi ráda. Také bych ráda dala Mois Grisu "nový" život, řekněme, ačkoli bych to nechtěla přesto odlišovat natolik, že by vznikla nová RPG hra.

Přesunout Mois Gris
(hlasování skončilo)
Ano [2/33%]
Ne [4/67%]
Počet hlasů: 6

Komentáře rss


icon , - odpovědět
avatar
nemyslím si, že by přesunutí nějak pomohlo. Stránky jako takové zastaralé nejsou, ani není potřeba nějaké velké mazání, které by se dalo odbít přesunutím, takže v tom nevidím smysl. Mimo to by s tím bylo dost práce a nepřekvapilo by mě, kdybychom tím ztratili i několik hráčů.
jasně, věřím, že něčem by to mohlo i pomoct, alespoň ze začátku, protože přesunutí není to samé jako předělání současných stránek. taky uznávám, že aktivita tu poslední dobou pokulhává, ale tohle mi nepřijde jako dobrý způsob, jak ji nakopnout (ačkoli nevím o žádném jiném, který by mohl pomoct. Beru to samozřejmě ze svého pohledu, kdy neaktivitu nemají na svědomí stránky, jako spíš osobní život a hlavně škola.)
jednoduše řečeno, nepřijde mi, že by byla pozitiva srovnatelná s problémy, které by přesun přinesl.
, - odpovědět
avatar
Kompletní přesunutí je příliš náročné, tohle je velmi rozsáhlá textová hra a byla by velká škoda tohle přesunout. Mnoho lidí si již na tohle zvyklo a možná by je pravděpodobně odradilo se znovu registrovat a psát zase nový profil, ale ostatním by to asi nevadilo.
Poslední měsíc se moc dveře s aktivitou netrhli, jenže to dělají ti, kteří se objeví jednou za měsíc, napíšou příspěvek o pár řádcích a znovu se na ně čeká celý měsíc. Taky jsou zde jedinci, kteří mají své vlky na 100% vylepšené a už nemají nic, co by vylepšovali. I zde by existovalo mnoho možností, co s nimi dělat. K tomuto problému je mnoho řešení, ale stačí být trochu kreativní. Mě nic momentálně nenapadá, ale někteří jedinci mají mnoho řešení a určitě se nebojí říct svůj nápad.
Teď bych mohl říct a ji nějaké ty plusy, co by přineslo stěhování Mois Grisu. No třeba by se vyřešil problém s neaktivními hráči a vyřešení problematiky s plnou magií a procenty. Stránky by mohly začít znovu s novým příběhem, ale tohle bych raději, z mého pohledu, nechal spíš jako poslední možnost. Kdyby došlo nakonec k tomu stěhování, tak bych neměl žádný problém s pomocí a taky bych s radostí registroval, ale jak jsem říkal, tohle by měla být ta poslední možnost.
icon odpověděl(a)
avatar
Znovu se registrovat... Ono by stačilo vytvoření účtu, vlk jako takový by se pouze přesunul, aniž by musel začínat od začátku. A vytvoření profilu zabere jen chvilku, to je ten nejmenší problém, řekla bych.
Určitě by se na přesunutém webu - jak jsem již zmiňovala - objevily nové možnosti, ale dotvářet to sem, musely by se některé věci předělat tak jako tak.
A jak si psal výše, je to rozsáhlá hra a možná existuje způsob na automatické přesunutí, avšak přesouvala bych to ručně a z větší části - hlavně profily - bych použila CTRL + C, CTRL +V. A to nezabere tolik času. Nejvíce by se muselo makat na přepsání některých textů a vytváření nových.
odpověděl(a)
avatar
Ano to je pravda CTRL C CTRL V funguje skvěle, ale vytvořit nový námět, nové obrázky a nový styl stránky nezabere jen pár minut někdy to trvá i týdny, aby vše ladilo a fungovalo tak jak má. Nové texty, které by byli zajímavé a poutavé, taky netrvá zrovna krátkou chvíli. A navíc poslední půl hodinu jsem uvažoval o tom, zda je dobré přesunout stránky. Myslím si, že to není tak špatný nápad, jak z počátku zní.
icon odpověděl(a)
avatar
Samozřejmě, ve světe RPG nejsem nová a vím, kolik to dá všechno práce. S Moisem jsem již od začátku a zažila jsem dva přesuny a jedno hacknutí. A jsme tady. Nic není zadarmo a ne vše je jednoduché. Rozhodně to nehodlám přesouvat na sílu, jestliže bude většina proti nebudu to dělat, nebylo by to ode mě úplně rozumné. Avšak nemyslím si, že by to bylo až tak špatný. Jen to chce ochotné a aktivní hráče, kteří kvůli něčemu takovému s tím neseknou jenom kvůli tomu, že se jim to nelíbí. Přeci jenom, máme tady rozumné lidi a snad se umíme nějak domluvit. Myslím si, že by to bylo osvěžení, nová etapa.
odpověděl(a)
avatar
Položím ti jednoduchou otázku, co se stane, když tahle situace nastane opět znovu za pár let?
odpověděl(a)
avatar
To sa deje často, ale od toho bývajú nové nápady, no nie?
icon odpověděl(a)
avatar
Obávám se, že za pár let éra RPG her skončí, jak tak sleduji.
, - odpovědět
avatar
Upřímně si nemyslím, že by bylo třeba Mois Gris někam přesouvat. Je tu tak nějak všechno na jednom místě, a co ne, to vynahrazuje společný discord, o kterém všichni vědí. Kdyby se web přece jen přesouval, tak bych klidně s něčím pomohla, ale myslím si, že to není potřeba.
Přesouvání takové velké hry, jako je Mois Gris, který tu přece jen je už několik let, by nebyla zrovna jednoduchá akce na pár dní. Sama vím, že nastavování kódů, všechno to zařizování stránek, kreslení vzhledů a obnovování starých textů není zrovna nenáročné. Dát jiné jméno této trpg? Ano, možná existují lepší jména her stejného typu, ale stejně mám za to, že tento název je tu už dlouho na to, abychom ho mohli dát pryč, někteří ho mají zkrátka vrytý pod kůži a nahradit ho by i přes přesun postavy znamenalo jiný příběh. Vymazat ho? Nahradit ho? Jde o tu dobu. Máme ho už dlouho, že nahradit ho by právě mohlo znamenat začít úplně znovu. Vymysleli bychom vůbec název, který by se nám líbil?
Další nevýhodou při přesunu jsou hráči. I všechno to kopírování postav a opětovná registrace účtů by přidala práci těm, kteří se tady objevují. Když někdo zaspí dobu, co udělá, když nalezne starý web úplně prázdný, neaktivní? Někteří se na jiné stránce nemusí ani registrovat, a to opět stáhne počet hráčů.
Co se týče aktivity, je jasné, že to tady poslední dobou aktivitou zrovna nevřelo, ale myslím, že kdo má zájem hrát, hraje. Sice je pravda, že ti aktivní jedinci by se přesunu určitě přizpůsobili, ale taky musíme brát v potaz, že tady mají mnozí na postavách dost postů, mnoho zajímavého se postavám událo také tady a všechny ty posty, soutěže a akce se přesunout jinam také zrovna nemohou.
Nové stránky by zkrátka mohly zvednout aktivitu na chvíli, ale nemyslím si, že by to působilo na dlouhou dobu, stejně jako se to zdálo u Paralelního světa, Yaloru a podobných velkých akcí. Každý hold musí počítat s tím, že nikdo nemá čas vždycky, a myslím si, že ti, kteří by se na tom velkém stěhování podíleli, by jen zbytečně cítili zklamání, kdyby plán nevyšel.
icon odpověděl(a)
avatar
Nemyslím si, že by bylo špatné rozvést i nějakou diskusi, přeci jenom tohle téma není jen tak na mávnutí rukou.
Ano, ano. Souhlasím, rozhodně by to čas vzalo, to je jasné. Přesouvaly by se samozřejmě důležité věci, některé by se přepsaly na lepší verzi, která by byla třeba i rozsáhlejší, aby bylo vše jasnější, to není nikdy na škodu. Něco by se nechalo tak, jak je. Co se názvu týče, ano, je to název, který je vrytý do paměti všech tady. Jak jsem psala Shay, je trochu nešťastné dvouslovní pojmenování, ale to vymýšlela má 11 letá verze. S názvem bychom si myslím poradili, na to je nás dost. Příběh? Ten by se nemazal. Určitě by se na to dala vymyslet herní akce, aby to nebyl pro vlky ve hře "šok", dejme tomu. Měla bych i dokonce nápad v hlavě, který by se případně mohl zrealizovat, ale to bych rozhodně předbíhala.
Ti, kteří jsou aktivní a mají zájem o hru, by s tím nemuseli mít takový problém. Kolik hráčů tady je a kolik z nich hraje? Je to velký rozdíl. Kdyby se to přesunulo, vyřešila by se čistka. Bohužel to tak je, čistky probíhají na Moisu sakra dlouho.
Ano, posty se přesunout nedají, samozřejmě, aby o ně hráči nepřišly kvůli konkurzům, třeba. Tak ty bych měla u sebe poznamenané, počet postů. Přesun všech akcí, které se zde odehrály, tak není přeci jenom až tak důležitý. Také by to některým hráčům mohlo dát i nový cíl, kam se posunout. Momentálně mi přijde, že někteří splnili vše, co chtěli a teď se nemají kam dál posouvat.
Uznávám, vše má své pro a proti. Byla by s tím práce, ale i takové věci se dají zvládnout ještě s někým, kdo je ochotný.
icon , - odpovědět
avatar
NOVÁ ANKETA a prosím s ARGUMENTY