Kategorie: Novinky

Hranice vlastností

Přinášíme vám článek určený převážně pro nováčky, ale i ty, kteří ještě své hranice vlastností nedodali.
Aby nedocházelo k tomu, že tu bude spousta vlků, kteří budou mít vše na 100% a budou nepřemožitelní, zavedli jsme tu "strop" toho, kolik daný vlk může získat procent v určitých vlastnostech. Např. vlk Pepa bude mít strop u síly 80%, protože v dřívější smečce měl post bojovníka, 30% u lovu, jelikož to není lovec, ale dokáže si kořist najít, obratnost na 80%, jelikož je sportovní typ vlka a má dlouhé nohy... Takto odůvodníte všechny vlastnosti, napíšete k nim procenta a počkáte na schválení či zamítnutí vašeho stropu.
Před napsáním vašich hranic si prosím přečtěte související článek!
Jakékoli dotazy směřujte dolů do komentářů, stejně tak "strop" procent, který váš/vaši vlk/vlci mohou dosáhnout.

Schvalují: Aetas, Athai, Barnatt, Navin

Naxin (po 20. 11. 2019), Azrael (po 25. 1. 2020), Aileen (po 25. 1. 2020), Gwyn (po 27. 6. 2020), Lilith, Noemi, Hranin, Deril, Ta'khu, Aiskya, Hranin, Belial, Ayirë, Thia (po 24. 12. 2020), Zeiran (po 24. 12. 2020), Noir (po 24. 12. 2020), Bennedict, Freya, Khan-fani, Nessie, Excelsior, Freki, Ásleif, Ea

Komentáře rss


, Asketovy hranice odpovědět
avatar
Síla - 98%
Síla byla vždy tím, čím se mohl Asket vychloubat a na čem odmalička pracoval a stále pracuje ve svých trénincích nejvíc. Jeho pouhý názor, že je to nejdůležitější vlastnost pro jakéhokoliv vlka, však na její vyvinutí nestačí. Hlavním důvodem jeho síly se totiž v dospělosti stalo jeho mohutné tělo, se kterým se narodil, a svalnaté části, které vypracoval. Mimo to je větší, než vlci normálních velikostí - a k tomu všemu je samec, kteří bývají silnější než samice. Velké tlapy a silný stisk tesáků z něj udělali bojovníka.

Vytrvalost - 65%
Někdo by na první pohled řekl, že tento vlk bude ve vyrtvalosti velmi dobrý. Z části ano i ne. Asket dokáže vydržet velmi dlouho v boji a nespadne na zem i po několika ranách, přičemž je stále schopen pokračovat a třeba i zápas vyhrát. Co se ale týče běhu či trpělivosti, to už je stránka naprosto jiná. Sice běžet vydrží a dokáže přemoct klasický limit běžného vlka, pokud je to potřeba, ale rozhodně není soupeřem vlkům s úzkými těly, kteří dokážou běžet třeba celý den. Pro vyvinutí vyšších úrovní vytrvalosti má i tak skvělou kondičku díky jeho pravidelnému trénování.

Rychlost - 40%
Asket se nenarodil s nijak speciálně dlouhýma nohama a jeho mohutné tělo není příliš jednoduché na ovládání. Díky tomu nevyniká v rychlosti, místo toho, aby utekl, tak se otočí a bojuje do posledního dechu. Naopak mu však jeho dříve zmíněné velké tlapy dávají možnost zdolat za jeden skok větší vzdálenost, než menší vlci - z toho vyplývá, že ačkoliv to není žádný běžec, nepohybuje se tempem želvy.

Obratnost - 20%
Bez konkurence nejslabší stránkou Asketova mohutného těla je obratnost. Špatně se mu totiž rychle otáčí, uskakuje stranou, převaluje a podobné triky. Ačkoliv dokáže do jisté míry běhat, uhýbat mu příliš nejde. Rány spíše přijímá a protivníkovi uštědřuje dvakrát takové. Také se moc nevyzná v složitějších terénech a špatně se mu chodí po úzkých cestách například v horách, takže pokud to jde, hledá jiná řešení.

Schopnost lovu - 55%
Asket už odmalička vyvíjel nové, pro některé vlky velmi zajímavé strategie lovu, jiní to označovali jako ztrátu času. Ačkoliv je to rozený bojovník, umí si do určité míry poradit i v lovení. Především se naučil lézt po stromech, což mu umožňuje zůstat nezpozorovaný a zaútočit v ten správný moment i přes to, že má velké tělo. Vždy nezapomene zkontrolovat, odkud fouká vítr, avšak čas od času je nepozorný a nechá se prozradit šlápnutím na odpadlou větvičku.
, strop xD odpovědět
avatar
Síla – 35%
Loki není už jen stavbou těla vůbec schopný patřit mezi silné vlky. Jeho pohublé tělo to hlásá již zdaleka. I když dostatečně jí a je schopný ulovit dostatečné množství menší kořisti, jeho tělo zůstává takové, jaké je. Loki se už dávno smířil, že nikdy nebude silný jako ostatní. Už od mala věděl, že co nemá na síle, má díky lehkému a obratnému tělu na obratnosti, takže nedostatek síly mu zas tolik nevadí.

Vytrvalost – 80%
I přes jeho pohublé tělo je Loki schopný uběhnout velké vzdálenosti. Upřímně tuto vlastnost docela potřebuje, pokud by se dostal do nepříjemné a život ohrožující situace. Rychlost a obratnost je sice jedna věc, ale bez vytrvalosti se vlk dost rychle unaví. Proto Loki „posiluje“ i svou vytrvalost a jeho tělo mu to kupodivu dovoluje.

Rychlost – 75%
Rychlost může Loki vyvinout také docela značnou. Opět mu v tom jeho stavba těla jaksi pomáhá. Jak už bylo řečeno, když někdo není v přírodě silný, musí být alespoň dostatečně rychlý na to, aby unikl. Navíc díky absenci síly potřebuje rychlost i na lov, aby dokázal chytit rychlejší menší zvířata, sám ví, že velkou srnu prostě nemá šanci ulovit.

Obratnost – 95%
Touto vlastností disponoval už od malička. Na rozdíl od svých silnějších sourozenců jeho předností byla právě obratnost. Díky lehkému a hubenému tělu zvládá rychlejší a obratnější manévry, než mohutní silní vlci. Patří přesně k těm třem vlastnostem (vytrvalost, rychlost a obratnost), díky kterým dokázal přežít i bez ochrany svých silných sourozenců či dalšímu jinému vlkovi.

Schopnost lovu – 55%
V této schopnosti zas tolik nevyniká. Když jste ale vlk Lokiho vzezření a prohnanosti, najdete si jiné metody než vrhnutí se zběsile na kořist. Loki tuto svou schopnost musel zdokonalit a stále se jí učí. Nevyniká v ní, ale není v ní ani nijak špatný. Ví, že umění lovu je důležité ať už bude navěky tulák, nebo se přidá ke smečce.
icon odpověděl(a)
avatar
Procenta okay, ale poprosila bych tě více se rozepsat, na to, že některé jsou vysoké, nejsou tam dostatečně okomentované důvody.
, - odpovědět
avatar
Síla –63- Nepatří k nejsilnějším vlkům, ale není ani křehká květinka. Vzhledem k samotářskému způsobu života si musela v jistých situacích umět poradit. Nejednou byla napadena, potřebovala někam vyšplhat, nebo někde uvízla a potřebovala se z oné situace dostat. Když může volí obranu před útěkem. Díky tomu nabrala nějakou svalovou hmotu, ale protože nikdy neměla spolehlivý přístup potravy, není tak silná, jak by mohla za jiných podmínek být.

Vytrvalost – 92–V tomto oboru Ásleif exceluje. Psychická stránka věci, tu fyzickou jen podpořila, pokud je někde cosi zajímavé, ona se tam prostě musí dostat. Dlouhá putování a cesty v těžko přístupném terénu z ní udělaly někoho kdo se jen tak neunaví. Vylezla na vrcholky hor, plavala v divokých řekách a přešla pouště. Dostala se do míst, kde snad tlapa vlčí nikdy nevkročila. Bylo to náročné, ale nikdy se při tom nezastavila nadlouho, ani při nepřízni počasí a přírodních podmínek. Neboť čas na ni nepočká a ona chce vidět kus světa.

Rychlost – 47 – Není to její nejlepší stránka, ale vystačí si. Do vínku ji nebyly vloženy nijak dlouhé či silné končetiny. Navíc spěchá jen když se přesouvá mezi jednotlivými místy, když už někde je, spíše se poflakuje a zkoumá. A tak je rychlá tak akorát aby chytila svou kořist nebo se jí podařilo uniknout před sesuvem. V případech napadení také častěji volí útok před útěkem.

Obratnost – 73 – Její průměrné rozměry zní znovu ani v tomto oboru nedělají mistra, ale stále je silný nadprůměr. Štíhlé a atletické tělo už něco dokáže. Když neměla nikoho, kdo by jí kryl záda, musela se naučit dávat si pozor. Potřebovala se dostat ke svým cílům, vyhnout se případným útokům a přírodním pohromám. Reflexy a mrštnost jsou pro někoho jako ona klíčové.

Schopnost lovu – 55–S lovem s Ásleif poradí, ale to je tak vše. Umí se uživit na vlastní pěst a sem tam pochytila něco od dalších tuláků. Dokáže si dát pozor a kořist na sebe neupozornit, vystopovat ji i skolit. Co na kořist nemá v rychlosti, nahrazuje svou vytrvalostí. Sice nedokáže skolit vysokou či divočáka, ale s menšími zvířaty nemá problém. A to k nasycení žaludku stačí.
odpověděl(a)
avatar
Nevím co se stalo, ale poslalo se to anonymně. Takže je to teda moje. Případně jestli by to šlo smáznout a já to postnu znova.
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
, - odpovědět
avatar
Síla:
Vlk s bolestnou minulostí, která jej připravila o zrak. On sám ví, kdy síly využít a kdy naopak být ticho s jeho předností. Byl alfou, řešil sílou fyzickou, tak psychickou. Občas vlk podlehl i svým bolestem, ale psí zápasy z něj udělaly dočista strojem na zabíjení, při kterém trpěl. Mučili jej a i přes to zde je. Excelsior se umí postavit čemukoliv přes to, že by jej to mohlo stát život, když je třeba, tak brání samice a vlčata před nepřítelem, který jemu může být zcela nerovný, kolikrát i silnější. Využívá svého silného jádra, své mohutnější postavy, při které se nebojí vystrčit zuby. Proto bych jej ohodnotila 90%. Pokud to nebude stačit, mohu dodat, že jako mladý si zažil velká muka, je prvorozeným, tudíž také nejopečovávanějším vlčetem, které vychovával hlavně otec, který mu daroval veškeré potřebné dovednosti co se síly týkají.

Vytrvalost:
Vytrvalost je třeba, bohužel v jeho směru se nejedná o fyzickou ani o psychickou. Nikdy nebyl vlkem, který by uměl setrvat. Excelsior uměl hnát míle, když utíkal před požárem v Yellowstonu se svým bratrem, také hnal míle při některých záležitostech s vlčími slečnami, se kterými příliš trpělivosti neměl a to vlastně ani při chvílích, kdy jej někdo začal provokovat. Proto bych mu dala 50%

Rychlost
Rychlé jednání při situacích je jeho druhé jméno, které si jasně nerozumí s výše uvedenou vlastností. Rychle zabil, rychle se strefil, vždy hodlal být ve všem první, a tak jeho rychlost byla třeba. Není již nejmladším, na to jde brát ohledy, a proto bych jej ohodnotila 70%. Pro vlky ve smečce bylo třeba, aby vůdce zavelil hned, když přišla třeba jiná smečka a nebo se jednalo o špinavce uvnitř smečky.

Obratnost
Obratnost.. jedna z nejslabších stránek jeho maličkosti. Není nijak dobrý ve skocích, ani v akrobacii. Je mohutným a to už samo mluví o sobě, že to k sobě nejde. Zvládne vylézt na skálu, seskočit, občas udělat nechtěný trik, když díky vidění nevidí kam šlape. 15%

Schopnost lovu
Od dob, co nemá skoro žádný zrak se stal dost mizerným lovcem. Neuloví pomalu ani mrtvou srnu, natož bobule, které se snaží dát si do tlamy. Když se dějí zázraky a on sám vidí aspoň část ostře, tak dokáže přišpendlit k zemi vysokou, ale to jsou velmi nečasté případy, když vidí. Uměl dřív lovit sám pro sebe, když jej opustili všichni a on jako vlče musel najít potravu. Uměl vést lovy, avšak počas toho co jej zašpinila minulost, tak přestal tak vynikat. 60%
icon odpověděl(a)
avatar
Píšeš tam dost věcí, které k daným vlastnostem nejsou relevantní, ale máš tam rozepsané i dobré důvody. Pět procent od síly bych přehodila do rychlosti, obratnost můžeš klidně zvednout na 30 %, ale pokud ji chceš takhle nízkou, tak může být. Schopnost lovu prosím o 5-7 % snížit
odpověděl(a)
avatar
Síla:
Vlk s bolestnou minulostí, která jej připravila o zrak. On sám ví, kdy síly využít a kdy naopak být ticho s jeho předností. Byl alfou, řešil sílou fyzickou, tak psychickou. Občas vlk podlehl i svým bolestem, ale psí zápasy z něj udělaly dočista strojem na zabíjení, při kterém trpěl. Mučili jej a i přes to zde je. Excelsior se umí postavit čemukoliv přes to, že by jej to mohlo stát život, když je třeba, tak brání samice a vlčata před nepřítelem, který jemu může být zcela nerovný, kolikrát i silnější. Využívá svého silného jádra, své mohutnější postavy, při které se nebojí vystrčit zuby. Proto bych jej ohodnotila 90%. Pokud to nebude stačit, mohu dodat, že jako mladý si zažil velká muka, je prvorozeným, tudíž také nejopečovávanějším vlčetem, které vychovával hlavně otec, který mu daroval veškeré potřebné dovednosti co se síly týkají. Umí bez problému, díky mohutnosti, odtáhnout urostlou vysokou, umí vlka tlapou dostat k zemi a dát mu najevo, kdo je pán. Nikdy neřešil konflikty silou, spíše svým psychickým silným já. Vždy hodlá být spolehnut sám na sebe, a proto se síle nelze vyhnout.

Vytrvalost:
Vytrvalost je třeba, bohužel v jeho směru se nejedná o fyzickou ani o psychickou. Nikdy nebyl vlkem, který by uměl setrvat. Excelsior uměl hnát míle, když utíkal před požárem v Yellowstonu se svým bratrem, také hnal míle při některých záležitostech s vlčími slečnami, se kterými příliš trpělivosti neměl a to vlastně ani při chvílích, kdy jej někdo začal provokovat. Proto bych mu dala 50%

Rychlost
Rychlé jednání při situacích je jeho druhé jméno, které si jasně nerozumí s výše uvedenou vlastností. Rychle zabil, rychle se strefil, vždy hodlal být ve všem první, a tak jeho rychlost byla třeba. Není již nejmladším, na to jde brát ohledy, a proto bych jej ohodnotila 75%. Pro vlky ve smečce bylo třeba, aby vůdce zavelil hned, když přišla třeba jiná smečka a nebo se jednalo o špinavce uvnitř smečky.

Obratnost
Obratnost.. jedna z nejslabších stránek jeho maličkosti. Není nijak dobrý ve skocích, ani v akrobacii. Je mohutným a to už samo mluví o sobě, že to k sobě nejde. Zvládne vylézt na skálu, seskočit, občas udělat nechtěný trik, když díky vidění nevidí kam šlape. 30%

Schopnost lovu
Od dob, co nemá skoro žádný zrak se stal dost mizerným lovcem. Neuloví pomalu ani mrtvou srnu, natož bobule, které se snaží dát si do tlamy. Když se dějí zázraky a on sám vidí aspoň část ostře, tak dokáže přišpendlit k zemi vysokou, ale to jsou velmi nečasté případy, když vidí. Uměl dřív lovit sám pro sebe, když jej opustili všichni a on jako vlče musel najít potravu. Uměl vést lovy, avšak počas toho co jej zašpinila minulost, tak přestal tak vynikat. 55%
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
, Vlastnosti odpovědět
avatar
Síla 97 %
Síla nejčastěji spočívá ve fyzickém těle, to má Freki velice mohutné. Díky silným kostem a pevným vypracovaným svalům je síla jeho nejsilnější stránka. Své síly je si velmi dobře vědom, již od malička se rval se svým, teď již nebožtíkem, bratrem. Nebylo to kočkování, občas to šlo i do krve, opravdu rád v mládí zkoušel, kde jsou jeho hranice sil. Při bitvě v jeho rodné smečce byl váženým bojovníkem v první línii. Jeho mládí bylo velmi aktivní, proto jeho tělo oplývá svaly a tvrdostí. Naneštěstí to není ten typ, který by ze svalů rychle ochabl, a proto i když teď má pohyb víceméně dennodenně stejný, svaly mu zůstávají stejné.

Vytrvalost 76%
Vytrvalost je hned druhá nejlepší vlastnost, kterou Freki podědil. Freki je poměrně mohutný vlk, ale naštěstí vytrvalost mu nedělá problém. Dokáže projít mnoha krajinami bez odpočinku, případně plavat proti proudu řeky. Může se však stát, že je třeba několik dní v jednom koloběhu a pak mu tak nějak vypne. Respektive mu tělo úplně celé vypne a je schopný spát i několik dní v kuse, aby mohl nabrat další síly. Freki však své hranice již zná, proto se tohle „vypnutí“ stává už jen minimálně.

Rychlost 57%
Vzhledem k velkému tělu a dobré vytrvalosti je rychlost jeden z těch slabších článků. Je sice silný a zajíce dokáže stopovat i několik hodin, to je mu ovšem k ničemu, když nemá rychlost. Proto musí pokaždé velmi dobře promýšlet strategii a počítat s tím, že jeho rychlost není nijak zvlášť veliká. Jednoduše mu trvá rozhýbat své tělo poměrně dlouho a když už nabere rychlost, zdaleka nebude nejrychlejším ve skupině.

Obratnost 41%
Freki má své předpoklady a obratnost mezi nimi moc nevyniká. Vzhledem k tomu, že je prostorově výraznější se podepisuje na obratnosti celkem dost. I když se snaží, jeho tělo není přizpůsobeno k nějakým atletickým, či gymnastickým kreacím. Ví, že obratnost je slabina a tak v boji se jí snaží používat minimálně. Zdá se být možná občas i trochu neohrabaný, díky své váze.

Schopnost lovu 55%
Freki se musel dlouhou dobu spoléhat jen sám na sebe, čili nějaký lov se musel naučit. Zároveň je to vlk, který doslova miluje jídlo, takže by se bez lovu nemohl stejně obejít. Jeho lovecká zdatnost je poměrně široká, ale rozhodně je i průstřelná. Ne vždy se mu podaří chytit, co si zamane. Využívá na lovení spíše svoji chytrost a musí situaci zhodnotit, jestli je pro něj vůbec výhodná. Záleží, kde se kořist nachází, pokud na prostorné louce a kořist je daleko – je to pro něj nemožné, nikdy jí rychlostně nedoběhne. Zda-li se nachází v nějakém těžce prostupném terénu, také to raději vypustí – není tak obratný, aby se proplétal mezi keři. Má však dar trpělivosti, kterou využívá a mnohdy mu opravdu v lovu pomůže, stačí mít čas. Co se týče smečkového lovu, určitě nebude v té první línii, která kořist nahání. Bude se nacházet v té druhé, se silnějšími jedinci.
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
, - odpovědět
avatar
Síla 54%
V sile sa dá považovať nad priemer. Ako malý síce rád bojoval, ale neskôr ho to prešlo. Napriek veľkosti sa nedá považovať za nejakého siláka. Dobre si premyslí útok a výpad. Práve preto má najradšej, keď sa zahryzie do tých najzraniteľnejších miest. Pokiaľ sa nudí, tak bude hrýzť, dokym ho to neprestane baviť alebo korisť alebo nepriateľ nebol mŕtvy. Preťahovať sa s vami o korisť nebude. To sa mu nikdy nebude chcieť. Je to skôr zlodej a čo si sám neuloví, to skôr ukradne. Pokiaľ s ním niekto chce bojovať, tak by si to mal dobre rozmyslieť, pretože to čo stráca na sile, tak v jeho prešibanosti nie. Púšťať sa do neho, keď neviete proti čomu stojíte je celkom dosť hlúpe.

Vytrvalost 73%
Keď už s rýchlosťou, tak aj s vytrvalosťou by ste si mali dať trochu pozor. Krátky beh ho skoro vôbec nevyčerpá. Na dlhšie vzdialenosti tiež ani tak moc, akoby si niekto prial. Pri vytrvalosti vydrží bežať v kuse hodiny a pritom v rovnakom tempe. To mu dovoluje bojovať proti protivníkovi dlhšie akoby druhý chcel a spolu s rýchlosťou je to celkom zlé. Je schopný sa pohybovať dosť dlho na to, aby zahnal aj slabosť a pokračoval ďalej. Hlavne rád skúma miesta spôsobom, ako by ich dokázal využiť. Takže únava vždy ide bokom. Hlavne miluje skumanie ťažkých terénov.

Rychlost 98%
Jeho dominantou je rýchlosť. Čo mu chýba na sile a v love, tak rozhodne je rýchlosť niečo, proti čomu ostatný nemajú šancu. Je to vychytralý vlk, ktorý sa spolieha na vlastné nohy a tak je schopný ujsť pred čímkoľvek. Dlhé nohy mu zabezpečujú dlhý krok, tak to vyzerá, že by pred niekým utekal, pričom to tak nie je. No hrať s ním naháňačku? To nie je moc geniálny nápad. Jeho rýchlosť málokto prekonal a keď už sa pustil do behu, tak veľa šťastia s jeho chytením. Utečie vám behom niekoľkých sekúnd. Keďže opustil svorku, tak sa dalo čakať, že zomrie. Lenže na to bol tento vlk dosť vychytraly, takže keď potreboval korisť bol schopný ju aj ukradnúť spred nosa ostatným vlkom. Preto sa nikomu ho nepodarilo ho dochytiť, pretože bol moc rýchly a oni unavený z lovu. Radšej utiekol, akoby sa mal púšťať do boja. Aj keď nie vždy sa mu to podarilo.

Obratnost 87%
V obratnosti je lepší ako by si ktokoľvek myslel. Dlhé nohy mu dovoľujú prekonávať prekážky, ktoré mu do cesty postaví príroda. Sleduje zakaždým svoje okolie, ktoré využíva vo svoj prospech. Hory? Žiaden problém. Zvládne padajúce skaly, ktorym sa veľmi rýchlo dokáže uhnúť. Nedá ale nepovedať, že by ich nepoužil proti protivníkovi. Pokiaľ má možnosť, tak bude ich zhadzovať dole na neho. Tak isto využije les a ostatné priestory. Jediný problém sú jaskyne a úzke priestory. Tým sa radšej vyhýba, pretože v nich sa mu zle pohybuje. Ostatné miesta zvláda. Keďže je športový typ vlka, tak jeho moc v jaskyniach neuvidite. Zato rád sa ukáže v priestranejších miestach a využije ich vo svoj vlastný prospech.

Schopnost lovu 42%
V love je čiastočne pod priemerom. Niežeby nevedel loviť, to zas nehovorím, ale v love moc neviniká. Najradšej loví králiky a rýchle zvieratá, na ktorých si môže potrápiť svoje ostatné vlastnosti. Pri love sa nespolieha na svoju silu, ale hlavne na to, ako uštvať zviera, kým ešte môže. Naháňa ich dokým im už nestačia sily. Zabíja ich len kvôli tomu, aby ich ušetril bolesti. Ja keď im ešte predtým spraví dosť zranení, ktoré by rozhodne nemohli prežiť. Ako sa učil, tak aj loví. Pre neho je korisť iba hračkou, ktorú uštve, zničí, zlomí a až nakoniec zabije.
icon odpověděl(a)
avatar
Moc mi tu nejde dohromady, že u síly zmiňuješ, že je velký (což u evropských vlků většinou znamená i mohutný) a pak z něj uděláš experta v rychlosti a obratnosti. U rychlosti také rozepisuješ spíš to, co s ní dělá, než důvody, proč je tak rychlý. Byla bych pro snížení tak na 92 %
U obratnosti pak také nevidím žádné důvody pro vysoká procenta (snad kromě dlouhých nohou), místo toho tam je popis bojových strategií, který v podstatě s obratností nemá nic společného.
Místo popisu toho, jak s procenty nakládá teď, se zkus zaměřit víc na tělesnou stavbu a výcvik nebo zkušenosti z minulosti. Co vlk prožil, co potřeboval třeba ve své minulé smečce, jak moc danou vlastnost používal a podobně.
, - odpovědět
avatar
Síla 40%
Misty je průměrně velká vlčice, ale je hodně osvalená, je zvyklá hodně pracovat a neflákat se, odtud ty svaly. Srdcem je to velký rváč, ale v porovnání s ostatními vlky je to slaboch.

Vytrvalost 80%
Tak tady opravdu převyšuje nad ostatní, je až s podivem, kolik tahle malá vlčice vydrží, kolikrát se zvládne zpět postavit na tlapky a čelit tomu, čemu musí. Vyplívá to hlavně z její víry a přesvědčení, že musí zvládnout co musí. I kdyby se měla plazit, když někam musí, tak tam prostě dojde. Její tělo je lehké a svalnaté, takže se mu dobře pohybuje i v těch nejtěžších chvílích a podmínkách.

Rychlost 60%
Je spoustu rychlejších vlků s delšíma nohama, ale Misty pomáhá její drobné svalnaté tělo a energičnost, kterou v sobě má. Má běh velmi ráda a tak jej i ráda trénuje a zlepšuje se v něm. Dokáže vyvinout velmi vysokou rychlost na její velikost, ale jak jsem psala na začátku, je spousta silnějších vlků s delšíma nohama.

Obratnost 65%
Podobně jako i rychlosti jí hodně pomáhá drobné svalnaté tělo. Ráda dělá různé přemety sama od sebe a občas jí to pomáhá i při lovu nebo boji. Je opravdu mrštná, ale do dokonalosti má ještě co vylepšovat. Její nespoutaný duch jí velí často chodit za hranice možného, ale ne vždy to dopadne nejlíp taky.

Schopnost lovu 40%
I když většina nasvědčuje tomu, že Misty snadno dožene svou kořist a polapí jí, chybí ji snad nějaký 6tý smysl nebo co, ale často se stane, že jí kořist obelstí nějakou kličkou. Dalším problémem je, že nemá dost síly, aby zvíře stáhla k zemi, nebo se do něj pořádně zakousla a udržela se.
icon odpověděl(a)
avatar
Možná by nebylo na škodu to trochu rozepsat a možná ty procenta více vyvážit, někde můžeš i přidat, máš docela malou hranici, ale pokud nechceš nic měnit, jen to trochu rozepiš a schválím ti to.
, - odpovědět
avatar
Síla 75%
Naxin není žádný sportovec, ale nějaký ten sval za svůj život pobral, nehledě na to, že je to pořádný kus vlka. Je to nejtěžší vlk na Mois Grisu a pod tou horou sádla se skrývá i velká síla. Je to jeho dominantní vlastnost a když se naštve, nechcete proti němu stát.

Vytrvalost 50%
Tuk, který Naxin přeměňuje na energii mu dodává dlouho trvající sílu, která ho dokáže udržet dlouho na nohou. Zároveň ho ale velký břich táhne k zemi a tak se to tady mezi sebou trochu pere.

Rychlost 35%
Rychlost opravdu není dominantní vlastnost, nejen, že mu velký měch brání v pořádném pohybu, ale zároveň nese váhu, kterou je opravdu těžké dostat do pohybu. Pokud se ale rozeběhne, je to opravdu nezastavitelný tank a kolos, takže mu trochu pomáhá setrvačnost - trochu.

Obratnost 35%
Další ne-doména tohohle vlka. Přes velké břicho se těžko pohybuje, avšak dobré geny mu dovolují dobře ohýbat klouby, které se musí pořádně ohýbat pod břichem, aby se mohl hýbat. Je tedy "pomale" ohebný, ale v akci toho moc nesvede.

Schopnost lovu 55%
Lov není něco, co by ho bavilo, nebo co by chtěl provozovat. Přesto má však nějaký šestý smysl a svou rozvážností si zvládne lov dobře naplánovat, většinou neplýtvá energií a má docela dost zkušeností (bráno na vlčata na Moisu, kdy byl na lovu asi nejvíckrát). Ono se říká, že ta nejtěžší práce se má dávat nejlínějším a ti najdou vždy tu nejsnazší cestu. Navíc se málokdy pouští do větších kusů a je zvyklí lovit s někým, což zaručuje větší úspěšnost.
icon odpověděl(a)
avatar
Klidně asi můžeš někde i přidat, pokud chceš (ale nejspíš máš procenta takto schválně kvůli tloušťce, takže to nechám na tobě)... Možná by to bylo fajn ještě trochu rozepsat, i když jsou procenta nízké...
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
, - odpovědět
avatar
Síla 80%

Hranin nepatří mezi nějaké vlčí korby ovšem už od svého brzkého života musel dělat všechno sám. Nejdříve to byl malý slabý vlček, který se však snahou přežít vycvičil až tak. Dá se říct, že chodil do posilovny už od dob kdy byl ještě malý prcek. Proč malý vlk, který se má učit od starších dělá tohle ? Nikoho neměl proto je síla jeho nejsilnější vlastnost už i z jeho výšky do které dorostl.

Vytrvalost 70%

Vytrvalost stejně jako síla patří k silnějším vlastnostem Hranina. Rád se toulá po světě a hledá odpovědi na svou minulost z které plyne, že kromě síly si vypěstoval i silnou vytrvalost. Jak? Výstupy na hory, dlouhé cesty nebo plavání v jeho oblíbené vodě a dělá aktivity, které miluje nejsou jedny z nejlevnější na energii, jelikož je rád v pohybu. To jednomu vlkovi časem zvedne vytrvalost. No ne?

Rychlost 55%

Přes všechno co bylo řečeno výše. Hranin nepatří mezi rychlé vlky. Na jeho cestách se kolikrát i poflakuje po území a prostě si užívá svého života, který mu byl dán. Nikam nespěchá a proto nikdy neměl ani nutkání dělat věci přehnaně rychle a hlavně nemusel před nikým utíkat.

Obratnost 50%

Obratnost je jedna z nejslabších u tohoto vlka. Proč? Vysvětlení je prosté. Nikdo ho do toho netlačil, kdy byl ve věku na trénování této vlastnosti. Nezískal si takový odhad a reflex, aby se vyhnul určitým předmětům. Co jde o lov se kterým je tato vlastnost úzce spojená asi je všem jasné, že s tím má hrozně velké problémy. Sám si nic moc neuloví a pokud tak oběť musí být snad tupá.

Schopnost lovu 30%

Jako malý vlk kolikrát zkoušel ulovit nějaké to zvíře. To mu však ani za mák nešlo a tak se přemístil k vodě, kde žijí drobní živočichové a tak to bylo spíš čekání pokud se něco ukáže nebo, když cestoval po světě občas našel nějaký zbytek zvířete, kterým se nasytil. Neměl tedy ani potřebu tuto vlastnost moc cvičit a zlepšovat.
icon odpověděl(a)
avatar
SCHVÁLENO img
icon odpověděl(a)
avatar
Na 80% u síly mi argumenty nestačí. Více rozepsat.
icon odpověděl(a)
avatar
Souhlasím s Aetas, argumenty tady jsou tak na 65-70 %
, - odpovědět
avatar
Síla: 50%
Vždy jsem potřebovala stisk jen tak akorát na to, abych dokázala skolit kořist a také jsem nikdy nepotřebovala silný odraz v tlapkách, neboť nebylo kde takovou schopnost využít. Žádné strmé svahy, do kterých bez svalů nevyšplháte, ani obrovské jámy které bylo potřeba přeskočit. Hlavně z těchto důvodů je všechno pěkné na mém těle způsobeno srstí nebo kůží – žádné krásně tvarované svaly, maximálně pár základních, životu potřebných. Nikdy nebylo potřeba, abych svoji sílu použila a tak jsem nikdy neměla možnost stát se váženým bojovníkem. Všechno, co se v mém světě kolem síly pohybuje se řídí zlatým průměrem.

Vytrvalost: 80%
O něco lépe se má při každé příležitosti moje fyzička. Sice jsem neměla kde šplhat po skalách, ale běhu se v mém životě naskytlo spoustu, a právě při běhu se vytrvalost trénuje nejlépe. Jednou částí je trpělivost, které mám plný pohár a jen tak nepřetéká. Vydržím na kořist čekat velmi, velmi dlouho a hodiny pozorování mi nedělají žádný problém. I díky tomu nepotřebuji tuto vlastnost tak často při soubojích, jednoduše se nenechám vytočit tak snadno. Druhá část, tedy fyzická vytrvalost, na tom snad je ještě lépe. Při lovu či běhu myslím jen na to, že musím pokračovat, a to mi pomáhá překonat poslední dech. Dokud nebudu mít mžitky před očima, většinou nezastavím.

Rychlost: 95%
Všechny vlastnosti, které mám směřují právě sem. Jako vlče jsem musela utíkat často a rychle, mnohokrát i bez přestávky. Možná tedy nemám ten nejsilnější odraz v tlapkách, zato se dokážu dostat z jednoho místa na druhé velmi rychle. Rychlost je jediné, na co se povětšinou soustředím. Nečekám, jdu v před a vždy si dokáži najít cíl, který je potřeba dohonit. Drastické životní situace mě vždy donutily jednat pohotově, a to mi také zůstalo. Ano, právě ten cíl je to jediné, na co svoji rychlost soustředím. Dlouhé tlapky jsou jen bonus.

Obratnost: 40%
Jedna z těch horších vlastností. Ačkoliv bych dokázala kořist uštvat zaživa, rozhodně to nebude taktika zvolena pro kličkující kořist. Lov v lese nebo nerovném terénu je pro mě zlem. Jednoduše nedokáži přenést myšlení před rychlost a dříve jednám než se rozhlížím, na což často doplácím boulemi nebo modřinami.

Schopnost lovu: 70%
Štěstí tu většinou stojí při mně. Mnohé klacky v mém životě mě donutily naučit se chytřejšímu lovu a ve strategiích mívám vyhráno. Znalosti zvířat a jejich života jsem dokázala posbírat, terén už je vzhledem k obratnosti lehce na hraně, ale pokud jde o lov samotný, není to tvrdý oříšek. Když smíchám většinu svých vlastností dohromady, dokáži kořist pronásledovat klidně dny a nešlápnout na jediný klacík a když jde do tuhého, jdu do toho po hlavě. Nečekám na to, až mi kořist přestane hrát na mé straně, a to mi většinou dopomůže k vítězství.
icon odpověděl(a)
avatar
Možná trochu snížit vytrvalost, na takových 72%
u schopnosti lovu bych to taky viděla na 65% maximálně
icon odpověděl(a)
avatar
Co se týče vytrvalosti, souhlasím s Athai, také by bylo dobré rozepsat víc rychlost. Na takto vysoká procenta jsou důvody nedostatečné.