Amorphis

Třetí charakter vlčice Athai.
avatar
KŠM: 87||Rubíny: 10||Mince: 3

Uživatelské jméno Amorphis
Zobrazované jménoPórek
Skupina Vlci
Naposledy aktivní 30.1.2020 16:59
Zaregistrován od15.8.2017 19:30
Příspěvků 122, zobrazit >
Počet přihlášení 152
Poznámka
img

- Vztahy -
Kladné: Barnatt, Shay, Perla
Neutrální: Felicio, Kyle, Dorya, Darkey, Dail
Záporné: Jeho bratři

img

Informace

Jméno:Amorphis
Narozen:15. 2. 2017
Pohlaví:samec
Element:vzduch
Otec/matka:Rennen/Lutheni
Sourozenci:Nemeris (♂), Tesafira (♀)
Nevlastní: Nethron (♂), Rasiel (♀), Thenn (♂)
Partner:...nemá...
Vlčata:...nemá...
Smečka:Daénská smečka
Postavení:Sigma
Funkce:xxx
Úkryt: Úkryt Daénské smečky

Magie

Základní element

Další elementy & magie

Speciální magie


Odznáčky

AKCE


POSTY


Odměna za Pisálka 100 - 10 KŠM.

MIMOHERNÍ


DLOUHODOBÉ


SMEČKA


PARTNERSTVÍ


YALOR

TÝMOVANÁ


Povaha

Pod jménem Amorphis byste si mohli představit mnoho věcí. Samo o sobě toto jméno zní celkem přívětivě, vzhledem k tomu, že obsahuje slovo Amor. Některým vlkům by se snad mohl vybavit i Amorek, malý mužík rozsévající lásku a mír pomocí svých srdíčkových šípů. Tohle ale Amorphis představuje jen ztěžka.
Na první pohled, když spatříte tohoto vlčka, vám z jeho výrazu prostě musí dojít, že on se s vámi hned tak kamarádit nebude. Morphis je spíš ten typ, který tráví čas někde v klidu a sám. Už od malička byl odstrkovaným vlčetem. Dalo by se říci, že je to těžký introvert, což je vlastně samo o sobě i pravdou. Nemá rád společnost více než tří vlků, tudíž mu moc nevyhovují smečky - i když, je schopen se do nějaké připojit, pokud bude méně početná. Jestliže se mu někdo nelíbí již od počátku (jak vzhledově, tak i povahově), není příliš velká šance na to, aby se tito dva vlci stali přáteli. Na druhou stranu, zdali se mu zalíbíte, je schopen s vámi navázat nějaký osobnější kontakt a je zde jistá možnost, že si Vás tento vlk oblíbí.
Pokud se Morp nachází v malé společnosti, či s jedním vlkem, dokáže konverzovat mnohem více, než se na první pohled může zdát. Jednodušeji řečeno, začne být ukecaný a s přáteli se umí bavit opravdu o čemkoliv. Zase, pokud je ve větší skupině vlků, bývá tichý a nenápadný. Nesnáší, když je středem pozornosti a nemá rád zvídavé pohledy či jakékoliv kontakty s větší skupinou. V takovýchto chvílích se často odebere svou vlastní cestou.
Ve většině případů nalezneme tohoto vlčka utopeného ve vlastních myšlenkách. Bývá bručounem a nemá rád, když jej kdokoliv ruší při důležité práci (třeba nahánění kořisti) či při přemýšlení. Na neznámé vlky reaguje občas agresivně, jindy nabručeně a někdy možná až příliš mile, na jeho vkus. Amorphis je opravdu náladový vlk, tudíž pokud jej najdete v dobré náladě, může Vás rychle shledat svým přítelem. Jestliže už se stanete přáteli, bude Vás respektovat a dbát na vaše slova i rady. Ve Vaší blízkosti se bude cítit velmi dobře a otevřeně dá najevo všechny své pocity.
Každý by si mohl myslet, že tenhle roztomilý vlčík bude hravý, zábavný, učenlivý a ochotný kohokoliv poslouchat. Bohužel, už od začátku svého života byl vyvrhelem, pro jiné vlky byl jen hračkou a tak se nelze divit tomu, že nemá příliš chuť hrát si s jinými vlčaty, nebo snad dospěláky a že nemá chuť podnikat dobrodružství či něco objevovat – chce jen přežít. Ačkoliv, taková myš, to je zábava na celé odpoledne.
Jestli jej někdo vyprovokuje, nemá sebemenší důvod, proč nevypoutat rvačku. Upřímně, rvačky jsou pro něj adrenalinovou zábavou, kterou shledává velmi zajímavou. Jestliže jej naštvete či uděláte něco, co mu bude proti srsti, moc rád si to s Vámi vyřídí tesáky a drápy. (Ne že by měl proti dospělému vlkovi nějakou šanci, ale proti sobě rovnému jistě). Je to nabručenec a není vůbec těžké jej vytočit (už od mala byl často provokován a vyzýván k souboji, proto ta horkokrevnost). Dalo by se říci, že tento vlček bývá až příliš zbrklý a horkokrevný. Nemá problém se prát ani s vlčicí, ačkoliv to se moc často nestává. Pokud by jej však nějaká vlčí slečna naštvala, rád ji poníží či vytrhne nějaký ten chomáč srsti. Co se týče jeho „dvou stran mince“ často bývá spíše v náladě, kdy je otrávený a neštvaný na celý svět. Nic ho nezajímá a nic ho ani nepřekvapí. Jeho náladu může změnit nějaká příjemná společnost. Na druhou stranu to také může nějaká společnost zhoršit.
Často mívá stavy, kdy trpí depresí či úzkostí. Od mala je bohužel trošku paranoidní a trpí různými poruchami. Má strach z malých prostorů, častokrát se u něj projevuje schizofrenie, uzavírá se do sebe, bojí se udělat třeba něco, protože má strach, že by mohla nastat nějaká nepříjemná situace. V hlavě často slyší hlasy, které k němu promlouvají, a on si s nimi od malička rád povídá, jako by byly opravdu existujícími osobami (avšak to je jen jeho představa). Amorphis na ně často dává, tudíž se v realitě může jen tak, z ničeho nic, porvat s vlkem co prochází kolem něj. Občas kolem někoho jde a prohodí nějakou svou budoucí vizi, kterou mu hlas v hlavě našeptal, například. „Brzy zemřeš.“ Nikdy to nemusí být pravda, ale je to nanejvýš děsivé, jak pro něj, tak pro vlky okolo.
Také se mu občas stává, že několik dnů nejí, protože nemá pocit hladu, avšak na jeho těle lze pozorovat a snadno nahmatat žebra.
- Vzhledem k tomu, že je ještě vlče, jeho povaha se vyrýsovala díky minulosti a z té budu vycházet -


Minulost

Morph se narodil ve velmi početné smečce. Tato smečka neměla nijak zvláštní pravidla, avšak nízce postavení členové zde byli často využíváni a také zneužíváni. Vlčice byly často znásilňovány a díky tomu se rodilo více vlčat, přičemž smečka mohla růst. Partnerství se zde však uzavírala, avšak pokud o vlčici nikdo nestál, měla jednoduše smůlu. Bylo zde hned několik omeg, které sloužily jako terč pro výše postavené vlky a jako pečovatelé o vlčata. Mezi těmito omegami byla právě jedna z mladých vlčic, kterou si vyhlédl mladý beta. A tak to všechno začalo…
Za jedné bouřlivé noci se z malé podzemní jeskyně ozývalo kňučení. To Lutheni konečně porodila svůj první vrh. Její rodiče byli také omegami a zemřeli už dávno, ona zůstala sama, ve smečce – byla mlácena, ze strachu se bála utéct ze smečky. A před nedávnem litovala, že to neudělala – beta, kterého dosadil alfa pár, si ji vyhlídnul jako svou oběť. Možná měla spíše děkovat, že ji dříve nezneužil nějaký mladý omega a její vlčata by byli jen další oběti. Možná měla děkovat, že si ji vyhlídnul právě nový beta a takto ji „obdaroval“. Avšak její vlčata stále byla bastardy, kteří nového betu příliš nezajímali. Měl svou partnerku, se kterou měl zrovna sám vlčata. Ta však často dával hlídat právě této omeze. Možná v něm něco vzplanulo a k mladé vlčici něco cítil? Kdo ví. Ke svým bastardům však necítil nic. Miloval svá vlčata a čekal, že při lovu s partnerkou se o ně Lutheni postará. A také postarala – starala se o ně opravdu často. Avšak svá vlčata milovala více. Každopádně, vlčata bety – Rennena a bety Unari byla o něco starší a také rozmazlenější – proto se často stávalo, že šikanovala vlčata Lutheni, když omega nebyla na blízku…
Amorphis byl sražen k zemi a bílý vlk jej kousl do ucha. Nebyla to však žádná hra, ale agresivní souboj dvou vlčat. Amorphis byl mladší než Nethron, syn Unari a Rennena. A také byl mnohem slabší, avšak nebyl o nic méně agresivní než vlče beta páru.
„Bastard se vzteká!“ Jeho škodolibý smích se nesl vzduchem. Nemeris vyběhl a podíval se na svého bratra, přičemž hlavou sjel k Nethovi. „Nech ho, je slabý,“ pronesl a protočil panenky. Zvláštní bylo, že Nemeris se s vlčaty bet bavil rád a oni ho přijali. Byl Nethovým přítelem a oni ho vlastně přijali mezi sebe. Dokonce i Rennen ho bral do své jeskyně a přijal za vlastního (ačkoliv Unari nebyla zrovna nadšená, žárlila na vlčata a také na Lutheni). Tak samo Morphova sestra, Tesafira, která nechtěla vyčnívat z party a být „bastardem“. Jen Amorph se nikdy nezapojoval do jejich lumpáren, byl radši od mala sám a byl prostě jiný než oni – neschvaloval jim jejich hrátky, neměl rád jejich lumpárny, nesnášel jejich objevování a dobrodružství – takže se pro ně stal bastardem, kterého si dobírali a příležitostně jej „týrali“ když nebyla zrovna Lutheni na blízku. Tesafira doběhla hned za nimi a soucitně se na bratra podívala. Morph jí to neměl za zlé, že se bavila s vlčaty bet. Měl ji rád a ona jeho. Večer si často povídali, byli přátelé. Ale nechtěl jí kazit její postavení a tak před jí před Nethem a ostatními ignoroval a dělal, že pro něj neexistuje. „Nethe, však víš, že se nechá vždy vyprovokovat. Pojďme dělat něco zábavnějšího, než týrat bastarda,“ řekla naoko pyšně Tesafira a podívala se na dva vlčata, která zrovna doběhla – Siel a Thenn. Oba dva se podívali s úšklebkem na svého bratra, který pořád u země držel bezmocného Morpha a všem najednou došlo, na co ti tři zrovna myslí. „Ne, už jsi mu dal za vyučenou dost!“ Tesafira věděla, co teď jejího bratříčka čeká a nehodlala přihlížet. „Uklidni se, Safiro! Je to sranda,“ odsekl Neth a tři vlčata beta páru čapli Morpha do zubů a nesli k Jámě. Jáma, tak se ono místo opravdu jmenovalo, našla právě tato vlčata. Amorph kopal, křičel, ale nebylo to k ničemu, byli hluboko v lese. Jáma byla opravdu malou, těsnou jámou, velmi hlubokou a temnou. Vlčata se bavila tím, že tam Morphise věznila. Teda, všichni kromě Safiry. Ta skupinku čtyř vlčat a jednoho „zajatce“ opustila.
Morphis byl v Jámě několik hodin. Tam se právě rozvíjely všechny jeho psychické poruchy. Zvuky lesa, ve tmě ho děsily, začal mít paranoidní představy. Občas se nemohl skoro ani hnout či otočit, tak malá Jáma byla. Těsné prostory od těch dob ze srdce nenáviděl, bál se tmy a několik hodin trávení v Jámě a samota mu dopomohly k vytvoření imaginárních přátel – hlasů v jeho hlavě, které jej utěšovaly a pomáhaly mu vyrovnat se s každodenním utrpením. Vždy večer se k němu dostal Neth, který byl o dva měsíce starší a větší, proto mu nedělalo problém se do jámy dostat a dvouměsíční vlče vytáhnout. Morphis jej vždy napadnul, avšak dostal akorát znovu na frak. Nikdy se však nepoučil a místo utíkaní vždy Nethovi snažil aspoň uštědřit nějakou ránu, za ta mučení. Nevyhrával.
Jediný, koho Morphis opravdu miloval, byla jeho matka. Ta však byla velmi zaneprázdněná, buď pro bety sháněla jídlo a oni si dělali, co chtěli (přičemž vlčata byla pořád spolu a Morph zažíval trýznění) nebo se snažila vlčata učit (a Morph byl stejně nakonec obětí, když se Lutheni nedívala). Morphis dělal, že je s vlčaty přítel. Kdyby matce cokoliv řekl, Neth mu hrozil doživotním uzavřením v Jámě (z čehož měl Morph logicky velkou hrůzu). Matka jej však rozmazlovala, on jediný k ní chodil, tulil se a bavil se s ní, miloval ji. A ona milovala jeho více, než svá ostatní vlčata – která stejně většinu času trávila u bet a ne s matkou. Vlastně Nemeris už Lutheni nebral jako matku, říkal jí prostě „ta omega“. Tesafira jí milovala, ale bohužel se držela party a byla pořád za zadkem Nemerisovi a Nethovi. A tak Lutheni cítila velkou díru v srdci, jenž naplňoval jen Morph. Sama jej učila lovit, zbylá dva její vlčata učily lovit bety, takže když ona měla čas, naučila Morpha lovit myšky a nějaké menší zvířata. Na srnu si nikdy netroufla, byla slabá. A tak spolu přežívali, snili o životě mimo smečku a Lutheni Morphovi slíbila, že jednou spolu utečou. Jendou… Bohužel se však stalo něco, co nikdo nečekal. Unari pozvala Lutheni na lov, což bylo poprvé v životě Luth. Ta si nabídku nenechala ujít a tak si vyrazily. Unari však měla nekalé úmysly, Rennen jí totiž řekl, že ji nemiluje a má rád Lutheni. Ten den ji Unari na společném lovu prokousla krk a její smrt svedla na jelena. Nemeris nesmutnil, Tesafira ano a Morph byl zničen. Vykašlal se na sourozence a utekl pryč, od smečky. Dlouho se toulal, přežíval jen na žábách a myších. Až narazil na místo, zvané Mois Gris.


Zajímavosti

- V hlavě slyší hlasy, které si sám "vytvořil" když trávil dlouhé časy v Jámě.
- Bojí se uzavřených, těsných prostorů, bývá paranoidní - také kvůli zavírání v Jámě.
- Je trochu vychrtlejší, než jiná vlčata (kvůli nedostatku stravy a ne příliš velké svalové hmotě)
- I když ví předem, že souboj prohraje, nechá se vyprovokovat a útočí.
- Je hrozně náladový.


Vlastnosti

Síla 10%/60%

Vytrvalost 7%/60%

Rychlost 19%/80%

Obratnost 10%/70%

Schopnost lovu 15%/48%