Iridan

Čtvrtý charakter vlka Khan-faniho.
avatar
96|| 6|| 5

Uživatelské jméno iridan
Zobrazované jménoIridan
Skupina Vlci
Naposledy aktivní 18.9.2021 23:49
Zaregistrován od16.3.2021 20:28
Webchaos-ticha.webnode.cz/
Příspěvků 44, zobrazit >
Počet přihlášení 51
Poznámka
img

Informace

Jméno:Iridan
Datum narození:17. 3. 2021
Pohlaví:samec
Element:voda
Otec/matka:Alduin/Allavanté
Sourozenci:Rhysburr (♀), Dallius (♂)
Partner:...nemá...
Vlčata:...nemá...
Smečka:Společenstvo Chaosu
Postavení:Sigma
Úkryt:Tiché útočiště

Magie

Základní element

Další elementy & magie

Vzácné magie

Speciální magie


Odznáčky

AKCE

POSTY

MIMOHERNÍ

DLOUHODOBÉ

SMEČKA

PARTNERSTVÍ

EVENTY


Povaha

Nuže, pakliže by nám muselo stačit popsat Iridana jednou větou, pak by ta věta zněla asi nějak takto – Tichý pozorovatel, jenž se snaží pochopit. Iridan rozhodně není jeden z těch tuctových vlků, a pakliže se s ním setkáte, jistě na vás zanechá dojem. Ať už záporný, nebo kladný; tohle vlče rozhodně nepatří k těm, které byste potkali a o pár vteřin později zapomněli, že vůbec existuje, či se pro vás stal zkrátka jedním náhodným kolemjdoucím, na nějž jste se stěží podívali; případně jste s ním prohodili pár slov. Iridan nemá to štěstí, že by zaujal vzhledem, neb na jeho hnědočerném kožichu s bílými odznaky vlastně není nic speciálního, a pokud přehlédneme fakt, že má jedno oko smaragdově zelené a druhé temně modré, vyjde nám obraz úplně obyčejného vlka. Přesto je však něčím zvláštní a tajemný, možná za něj mluví sám jeho původ?
Pokud bychom měli označit z prvního (a asi i posledního) vrhu Allavanté a Alduina jedno z vlčat za černou ovci, pak by to jistě byl Iridan. Nevyhledává konflikty, snaží se být umírněný. V tomto ohledu je podobným diplomatem jako jeho otec. Umí se ohánět, umí se prát, ale mnohem raději volí ona diplomatická řešení. Možná i proto, že je velmi přemýšlivý a jeho myšlenky zásadně předcházejí činy; zbrkle se vydat do boje jenom proto, aby dokázal, že má navrch? Onen vítězný pocit je sice euforický, ale Iridan se raději drží zpátky – ne vyloženě proto, že nechce ublížit ostatním, neb kvůli jeho výchově mu moc nepřichází na mysl, že by bylo něco na rvačkách špatného, jako spíš tomu, že nechce ublížit sám sobě. Což o to, pár jizev by jistě snesl, ale s takovou pochroumanou nohou by se už živořilo těžce.
Již bylo zmíněno, že si věci hodně promýšlí. Ano, Iridan si váží života a jen nerad by ho zahodil za hlavu jen kvůli svému neuváženému jednání. Nejen tedy, že se po hlavě nehrne do všech potenciálních katastrof, co se jen zjeví na obzoru, ale vždy si dává na čas i co se mluvy týče; a to ne proto, že je ještě vlčetem a zkrátka plynule ještě hovořit nedokáže (ač i to je samozřejmě důležitý faktor), nýbrž proto, že rád ve své hlavě spřádá myšlenkové pochody, jak něco říct, aby vyzněl co nejvážněji a nebyl ostatním pro smích, zároveň analyzuje veškeré možnosti, jak říci byt obyčejnou větu a div ne těžkými matematickými vzorci přichází na to, co by zrovna měl říct.
Není úplně upovídaným typem vlka, a právě i proto si dává záležet na tom, co řekne. Když je možností slyšet jeho chraplavý hlas jako šafránu, ať si vlci vyslechnou skutečně promyšlená slova. Nebere si však příliš servítek, jaká jeho slova mohou mít dopad, a pokud je on sám s nimi spokojen, nebojí se věci říkat na rovinu. Na první dojem by se toto samozřejmě mohlo zdát jako ušlechtilý čin, protože milosrdné lži často končívají trápením, avšak je nutné zmínit, že to, že Iridan rád řeší věci napřímo, neznamená, že by lhát neuměl – ono to s tou jeho pravdomluvností je poněkud ošemetné, neboť když říká věci narovinu, často to vyústí k ublížení druhé osobě, ať už je to Iridanovým úmyslem či nikoliv. Inu, ve slovech tepe větší moc a číhá větší nebezpečí, než by se jednomu mohlo zdát.
Vždy stál ve stínu sestry i bratra, a že by toužil, aby to bylo jinak, se příliš říci nedá. Ví, že už samotné jeho jméno je jedna velká protekce, ví, že si může dovolit cokoliv jen chce, ví, že s ním každý bude zacházet jako v bavlnce a že se rozhodně nebude nikdy muset starat o to, zda žije v 'přepychu'. Tlapku na srdce, skutečně by se odvážil někdo zkřivit vlas potomkovi oné rudooké vlčice a jejího modrookého partnera? Iridan tedy úplně nemá důvod, proč stoupat ještě výš a blýsknout se přede všemi. Tak nějak si zvykl, že matčiným mazánkem nebude, že proto zkrátka nemá tak úplně předpoklady, ale příliš se nestará. Matku i otce respektuje, dalo by se říci, že k nim až vzhlíží, avšak jak v čem. Mohli bychom polemizovat o tom, zda vždy souhlasí s jejími názory, ale v tomhle je taková poslušná ovce – neptá se, prostě se poddá a sklopí před rodiči hlavu, aby je nepobouřil. Nechce jít však v jejich šlépějích, chce si dělat věci po svém. Snaží se být lepší kopií svých rodičů, zejména pak matky, napravovat jejich chyby a křivdy, vnést do té temnoty alespoň střípek světla. Není si vlastně jist, kým je. Sobcem, který však v koutku duše nemyslí jen na sebe sama? Intelektuálem, který se snaží porozumět světu a číst mezi řádky? Inu, Iridan je chaotický vlk, ale ostatně nic, co by se nedalo očekávat; však má chaos ve jménu. Není lehké mu porozumět, však ani on sám si v lecčems nerozumí, ale rozhodně není těžké podlehnout jeho osobitému kouzlu.


Zajímavosti

- Jako vlče velmi drobný, štíhlý; během puberty začne hodně rychle růst a jako dospělý bude vyšší než průměrný vlk, hubená stavba těla zděděná po matce jej však bude provázet i nadále
- Tmavě modrým okem se pyšní po otci, smaragdově zelené zdědil po babičce z matčiny strany
- Do jisté míry jej fascinují věci, které by možná jiným vlčatům mohly přijít děsivé; oheň, bouře; možná proto, že je neohrožený a chce přijít na kloub každé záhadě
- Ač někteří své jméno nenávidí, on ho nadevše miluje a kdyby bylo po jeho, nalepí si na čelo nálepku se svým jménem, aby ho mohl vystavovat na obdiv úplně všem; líbí se mu, jak je zvučné a úderné
- Jeho hlas je chraplavý, nedá se však říci, že nepříjemný
- Miluje vůni kopretin


Vlastnosti

Síla 3 %/0 %

Vytrvalost 3 %/0 % (9 %)

Rychlost 3 %/0 %

Obratnost 4 %/0 %

Schopnost lovu 2 %/0 %