Freki

avatar
217|| 5|| 4

Další charaktery


Uživatelské jméno Freki
Zobrazované jménoFreki
Skupina Vlci
Naposledy aktivní 22.4.2021 10:09
Zaregistrován od18.1.2020 19:08
Příspěvků 219, zobrazit >
Počet přihlášení 593
Poznámka
img
~ Navin ❤️

Mé jméno je Freki, jsem něco jako hospodský povaleč. Vlk obrovských výškových rozměru, s pivním pupkem a vždy dobrou náladou. A jednoduchou logikou, která se mi zastavila ještě v mladých létech.

Data
19.1.2020 - Schválení, děkuji img
27.1.2020 - Profil img - Vzhled img
2.4.2020 - Povolen druhý charakter, děkuji! img

imgimg

Informace

Jméno:Freki
Narozen:5.5.2016
Pohlaví:samec
Element:vzduch
Otec/matka:Radeguld/Fliya
Sourozenci:Trevis (†)
Partner:...nemá...
Vlčata:...nemá...
Smečka:Daénská smečka
Postavení:Sigma
Funkce:Obránce
Úkryt:Úkryt Daénské smečky

Magie

Základní element

Další elementy & magie

Vzácné magie

Speciální magie


Odznáčky

AKCE

POSTY

Odměna za Pisálka 100 - 10 KŠM
Odměna za Pisálka 200 - 20 KŠM

MIMOHERNÍ

DLOUHODOBÉ


2 mince + 2 rubíny

SMEČKA

PARTNERSTVÍ

EVENTY


Povaha

Freki, pro někoho naprosto obyčejné jméno, které by mnozí mohli okamžitě po jeho zaznění zapomenout, věřte že se to opravdu stává. Freki není ničím úplně zvláštní, je to jen další vlk z davu. Když ho potkáte poprvé, určitě vás zaujme vzhled, jeho kožich je poměrně huňatý a hned na první pohled jde vidět, že je i dobře živený. Není to žádný vyhublý lunt, rád se o sebe stará. Postavu má poměrně vysokou, ale rozhodně se neřadí mezi ty největší.
Je to vlk velice samostatný, dokáže si sám sehnat potravu a umí se i velice dobře bránit, pokud by nastal konflikt. Každopádně Freki není typ rváče, snaží se fyzickému kontaktu spíše vyhnout, ale pokud je to za potřebí, nebojí se ušpinit si kožich. Na vlky je většinou přátelský, jeho velké plus je, že není nijak zvlášť náladový, proto když ho potkáte, pohrává mu na tváři spíše příjemnější výraz. Nemusí si nic dokazovat a zároveň nevede rozdíly mezi vlky a vlčicemi, bere je jako rovnocenné. Společnost má poměrně rád, je mu to příjemnější, než být sám. A tím se pojí i jeho pohled na smečky. Freki je opravdu smečkový vlk, tělem i duší. Když si vybere svou rodinu, většinou je to na opravdu dlouhou dobu, není putovní, a proto když se do něčeho pustí, jde do toho plně a srdcem. Proto hledejte tohoto vlka spíše ve společnosti, než na samotě. Ve smečce může být užitečný hned z několika důvodů, je poměrně silný, tudíž může zastat hned několik funkcí najednou. Freki se hodně spoléhá na svůj sluch a čich, zrak mu lehce pokulhává, do dálky vidí rozmazaně.
Co se týče přátelského chování, které již bylo zmíněno, je to spíše takový veliký přátelský kamarád, kterého jen tak něco nerozhodí. Je to gentleman každým coulem a snaží se vždy chovat slušně. Je velice trpělivý, tudíž se nenechá jen tak něčím vynechat. Urazit ho chce opravdu velkou dávku odvahy. Přátelé si však tento vlk hledá opravdu těžce, i když se může zdát, že je kamarád prakticky s každým, on sám ostatním moc nedůvěřuje. Jeho důvěru si musí ostatní zasloužit, a aby se někomu svěřil, potřebuje opravdu dlouhý čas, aby ten vztah mohl dokonale uzrát. Není to nemožné a pokud si k Frekimu někdo najde svůj přátelský vztah, dostane přítele na celý život. Freki se pak nebojí pro takové vlky chodit doslova do pekla, prát se za ně a hlavně, postavit se za své přátele. Může se zdát někdy až moc majetnický, nebo ochranářský vůči svým přátelům, ale má to v povaze a nic s tím neudělá.
Ve většině svého života je však spíše ten línější. I když už si prošel mnohým, je to takový pecivál, má rád svůj klid. Není to už žádné vlče, které by se mělo válet v bahně, nebo běhat za ocasem. Je opravdu hodně klidný, stačí mi jen nějaká obchůzka, či procházka jednou za den a je naprosto spokojený. Nemá potřebu se hnát za dobrodružstvím. Je to typ, který hlídá teplo domova.
Respekt se dá říct, že tento vlk má opravdu málo. I když se snaží sebevíc chovat se slušně, občas co je v hlavě je i na jazyku a uletí mu nějaká jedovatější poznámka, to ovšem k němu patří. Nedá se říct, že by to byla špatná vlastnost, jednoduše, pokud se mu něco nelibí, nebo se mu to zdá nebezpečné, ať to řekne alfa, nebo nejnižší vlk ve smečce, Freki řekne svůj názor, že je to blbost. Každopádně pokud mu přijde všechno správné, nemá důvod se s někým přít o pravdu. Zároveň si nepotřebuje s nikým měřit síly, nikdy to neměl zapotřebí, je to spíše psycholog a rádce.

Minulost

Fliya a Radeguld, alfy středně veliké smečky sídlící v malém lese pod vodopády. Byl to opravdu mladý pár, který se rozhodl založit rodinu hned na začátku jejich vztahu. Abychom se vrátili na úplný začátek, jak se vlastně dostali k postu alfy. Oba to byli prvorození potomci alf, ale každý žil na jiném území, v jiné rodině. Tyto dva kmeny se neustále pošťuchovaly, předháněly se v lovech a kradly se vzájemně potravu. Až do okamžiku, kdy došlo skoro k válce. Tehdy se rodiče obou vlků - Fliyi i Radegulda dohodly, pokud se jejich prvorození semknou a spojí tak obě smečky, získají nejen větší území, ale již se nemusí bát o potravu, která opravdu rychle mizela. Mít dvě smečky vedle sebe nebyla žádná velká sranda, ubývalo všechno a navíc, když se vzájemně napadaly, nebyl to úplný med. A tak Fliya i Radeguld souhlasili, v dovršení tří let, tedy plnému věku dospělého vlka, vkročí společně do nové éry. Oba byli rozumní a tak souhlasili se všemi podmínkami, které k tomu patřili. Ujali se smečky a celkovému vedení, postupně si ti dva k sobě našli cestu, ale povinnosti museli jít první na řadu. Psal se jeden květnový den, mohl se zdát obyčejný, ale pro mladou vlčí alfu a teď už i maminku Fliyu to byl jeden z neobyčejných dní. V tento den se za malým komplikací narodili dva bratři, každý úplně jiný. První na svět vykoukl Freki, hlavní postava našeho příběhu, černobílý poměrně mohutné a cvalíkové vlče. Druhý na svět se podíval Trevis, vlk s uhlově černou srstí, ale jeho tělo bylo drobunké, mohlo připomínat tělo malé vlčí dámy. Radeguld na celý tento proces dohlížel zpovzdálí. Mladý vlčí pár, který mohl mít slabé čtyři roky svého života za sebou splnili svou hlavní povinnost, kterou slíbili při převzetí smečky - přivést na svět nový život. A to se jim vskutku povedlo. Díky času, který spolu tito dva vlci trávili, si k sobě našli vskutku cestu a začali se navzájem perfektně doplňovat. Každopádně to by už o rodičích naší hlavní hvězdy stačilo, pojďme se podívat na Frekiho.
Freki byl oproti svému bratrovi pořádný jedlík, díky tomu rostl mnohem rychleji a jeho smysli se zlepšovali den ode dne. Se svým bratrem se neustále pošťuchovali, byli nervózní a prosili svou matku o svou první návštěvu tam venku. Když konečně nastal první den D, kdy mohli vlčata ven, vypálili z jeskyně, jako by měli za zadkem stádo buvolů. Dva malý raráškové ve svém dětství dali opravdu zabrat svým opatrovníkům. Vzhledem k tomu, že jejich rodiče byly alfy a mají povinnosti, hodily tak téměř veškerou výchovu na své dva nejschopnější vlky. Freki byl ze svého prvního dne naprosto nadšený, mohl vidět tolik nových věcí, tolik zvířat a tolik radosti. Každopádně jeho hlavní chůvou, nebo spíše chůvákem se stal vlk, který o to stál opravdu nejméně. Jmenoval se Lucius a pokud existoval nějaký vlk, který se na tuto funkci nehodil, byl to právě on. Arogantní, možná lehce agresivní vlk, který se snažil vyvolávat jen konflikty. Bohužel to byl opravdu dobrý přítel alf, které mu věřily jako komukoli jinému. Mělo to své plus, Freki byl navždy v bezpečí, protože Lucius nedovolil, aby se dostal do maléru, nebo aby ho někdo jen otravoval... ale otázka spíš zněla, kdo pomůže Frekimu před Luciusem. Trevis měl své dětství mnohem jednodušší, jeho chůvou se totiž stala drobná, hodná vlčice, která měla spíše zájem v kytičkách a tak brala Trevise na procházky, na procházky v růžové zahradě. Zatímco Freki už ve svém raném věku musel doslova dřít, díky Luciusovi, který ho drtil v neprůchodném a drsném terénu, či ho učil trpělivosti na zvěřích, lovit a rvát se. Trevise tohle všeho obešlo, Frekimu to možná někdy záviděl, ale byli to přece bráchové, kteří na sebe nenechají dopustit, byla to nerozlučná dvojka. Ve smečce panoval klid, mladí vlci rostli, ale každý byl veden úplně jiným směrem. Uběhly zhruba dva roky od jejich narození a z Trevise se stal perfektní vlk na takové domácí práce, jestli něco takového vůbec existuje. Byl poměrně drobný, ale za to rychlí, ale odmítal lovit, prostě ho to nebavilo, byl to typický snílek, který se hnal za motýli. Z Frekiho vyrostl vysoký, mohutný vlk, jeho svaly byly vidět na míle daleko, Freki se moc často neusmíval, spíše byl strhaný, Lucius ho nenechal ani minutu vydechnout. Již od malička ho drtil svými radami. Snažili se z mladého černobílého vlčka vychovat budoucí alfu smečky. A každý ví, že alfa musí být zkušená ve všech ohledech a musí to mít také v hlavě srovnané, což Freki měl. Naučil se dobře prát, kdyby neměl srst, možná by mu někde na těle zůstal viset nějaký šrám.
Každopádně čas plynul a v okolí už nebyl takový klid, jako býval. V okolí se totiž objevila nová smečka vlků, nebyla příliš přátelská a s tou, ve které žije právě Freki, se rozhodně nepohodli. Proto se zvýšila obrana, Freki se stal vůdcem ochránců hranic a dohlížel tak na bezpečí. Někteří vlci ze smečky mu to zazlívaly, neboť se k tomu dostal jako slepý k houslím - alias... syn alf. A proto se dostával Freki do potyček nejen s novou smečkou, ale i se svou vlastní. Jen co totiž zmizel z dohledu svých blízkých, ostatní členové mu to záviděli a dávali mu to dost sežrat. Nastal den, kdy napjaté vztahy pukly. Vlčí smečky se zase dostaly do konfliktu a boje trvaly několik dní. Nakonec se útok podařilo odvrátit a i přes nepříjemné ztráty se smečka vzpamatovala. Bohužel hodně vlků ze smečky odešlo, pár jich v boji i padlo za svůj les. Pro Frekiho to byly hodně drsné časy, v tak raném věku si zažil již opravdu hodně. A jako mladý vůdce musel dávat pozor hned na několik životů. Neměl čas na svoje osobní věci, měl spíše jen povinnosti.
Následující rok byl pro smečku opravdu těžkým, zkušených vlků bylo málo a hladových krků ještě více. Alfy byly mírumilovné, proto nedokázaly osamělým a chudým tulákům říct ne. Bohužel pro smečku měla teď více slabých, než těch silných. Na lov se chodilo málo, na bránění toho taky moc nebylo, byly teď snadná kořist. Naneštěstí byly alfy v okolí hodně oblíbené, proto se vztahy držely v rovnováze a žádná další válka nehrozila. Freki i Trevis konečně dospěly, byly jim už tři roky a když byli spolu, hrály si jako malý kluci. V tom přišel den, kdy Trevis chtěl vycestovat na jih, údajně tam byly nějaké mnohem větší vodopády, než mají zde. Frekimu se nápad celkem líbil, za celé tři roky si neodpočinul a tak dostali povolení od svých rodičů na malý, sourozenecký výlet. Trevis procestoval už opravdu velkou část země, měl na to čas, neměl žádné povinnosti, Freki byl venku poprvé. Byl z toho všeho takový nervózní. Viděl spousty nových věcí, potkali různé vlky, ale hlavně tam měl brácha bráchu. Zažily spoustu srandy po cestě k vodopádům, ovšem ani jeden ze sourozenců netušil, jak osudové tohle setkání s vodopády bude. Pošťuchovaly se, kdo bude nahoře první, terén byl celkem lehce přístupný, ale vlci museli dávat pozor na to, kam dávají svou packu, klouzalo to. Konečně byli úplně nahoře, byl tam hluk a ve vzduchu byla cítit jenom voda. Měly výhled na půl své země, možná ještě dál, v dálce uviděli i hory, které byly zasněžené a že to bylo fest daleko. Každopádně dobrodružství nikdy nekončí a vlci netušili, že tam nebyli sami. Za nimi se najednou objevil pohyb. Oba sebou prudce škubly a zůstaly stát, stály tam tři tmavý vlci. Freki se okamžitě postavil před Trevise s výhružným vrčením, černobílý vlk totiž věděl, co je tohle za vlky. Byly před rokem v prví línii útoku na jejich smečku a jako první pak také utíkali. "Vypadá to na nevyřízené účty." Řekl jeden z vlků, Freki netušil, co se děje, zda-li v tom byla politika, nebo to dělali jen z nudy, kdo ví. Každopádně nechápal, jak je tady mohly najít. "Trevisi, drž se vzadu!" Hlesl Freki po svém drobném bratrovi, věděl totiž, že tohle se bez boje neobejde. Tři vlci se bez varování rozběhly proti dvoum sourozencům, Freki šel proti nim. Byl mnohem větší než ti tři, takže věděl, že to hravě zvládne sám. Každopádně Trevis nechtěl zůstat pozadu a chtěl na svého bratra také udělat dojem a tak se proti vlkům rozběhl taky. Freki si ho nevšiml, stáhl dva vlky na stranu a doufal, že ten třetí půjde také po něm. Jenomže ten měl namířeno přímo na Trevise. Černobílý vlček svou váhou jednoho vlka odhodil a ten spadl do průsmyku a vzaly ho vodopády, druhého vlka několikrát zakousl až žadonil o svůj život. Jakmile usoudil, že to stačí, rozhlížel se po tom třetím, jenomže ten už stál na kraji vodopádů a díval se dolů. Jakmile ucítil pohled Frekiho, otočil se a okamžitě se rozběhl pryč. A tak vlk zamířil také na hranu vodopádů a podíval se dolů, ale nic neviděl. "Trevisi!" Křičel, ale nic se neozývalo, nic ani nebylo slyšet. Okamžitě se rozběhl dolů, skočil do vody a hledal Trevise. Spád byl opravdu veliký a voda hluboká, Freki doufal, že to přežije, jenomže... Trevis bohužel spadl na skálu, umřel na místě. Pro černobílého vlka to byla rána přímo do otevřené rány. Zůstal u něj, smutně vyl a snažil se, aby se jeho bratr ještě probral, ale bohužel, bylo pozdě. Vzal bratrovo tělo na své záda a vrátil se s ním domů. Pro jeho bratra uspořádala smečka moc pěkný, smuteční rituál, Freki na něj koukal jen zpovzdálí. Dával si to za vinu. Radeguld chtěl aby se Freki ujal smečky, aby z hlavy dostal své zlé myšlenky, aby dostal více povinností a neměl čas se zabývat něčím jiným. Freki byl ale jiného názoru, chtěl najít dva vlky co utekly a tak se jedné noci rozloučil se svou matkou, která mu nijak nemohla bránit, otec byl proti, ale to bylo vlkovi jedno.
Započala dlouhý výprava, stopování po vlcích, ale nikde po nich nebyli ani stopy. Freki navštívil mnoho zemí, smeček, ptal se vlky, ale nikdo je nikdy neviděl. Jednoho dne potkal jednu vlčici, řekla že vlky viděla, ale že jejich budoucnost je již úplně černá. Musela to vědět, neboť to byla sestra jednoho ze zmíněných vlků. Vlčice to byla mohutná, její srst připomínala spíše tekoucí krev, spojenou s mlékem. Na pohled pěkná, ale pro Frekiho bylo těžké v tuto chvíli vidět něco jiného, než pomstu. Vlčice chvíli cestovala s ním, ale Frekimu stále v hlavě zněla myšlenka - myslela ta vážně? Jsou vrazi jeho bratra opravdu mrtví? Nebo se jen snažila zamést stopy, aby je černobílý vlk nechal již na pokoji. Někde si žijí spokojeným životem a on je má nechat na pokoji? Mohl uběhnout asi měsíc, co se tito dva vlci potulovali spolu, až se jednoho rána probudili do vskutku deštivého. Freki se to ráno chtěl trochu protáhnout a tak se nabídl, že uloví snídani, i když na lov vůbec nebyl. Troufl si ten den na poměrně velikého srnce, chtěl zkusit štěstí a možná toužil udělat i malý dojem na svéráznou vlčici. Vlčí vztahy byly opravdu zvláštní... tak mu to alespoň vždy přišlo. Jeho lov byl téměř úspěšný, jenomže lovil v nebezpečném terénu. Srnec ho tak trochu oblafl, skoro jako by Freki lovil na konci světa. Nestačil na jeho hraně zabrzdit a tak se mohutné vlčí tělo začalo kutálet z prudkého srázu dolů. Několikrát se stačil uhodit do hlavy, čímž mu to udělalo malou paseku ve své paměti a spoustu věcí zapomněl, kdo ví jaká je vlastně vlčí mysl. Jedná se o dočasnou amnézii, vzpomínky se mu dřív nebo později zase vrátí. Freki nakonec skončil až v bezvědomí ve vodě, silné proudy ho táhly někam daleko na ostrovy Mois Gris.


Zajímavosti

- Výborný sluch a čich, na dálku hůře vidí.

Vlastnosti

Síla 48 %/97 %

Vytrvalost 8 %/76 %

Rychlost 2 %/57 %

Obratnost 2 %/41 %

Schopnost lovu 3 %/55 %